Odmiany reiki usui
06 lutego 2024

Kim są ludzkie zwierciadła?

“Życie jest lustrem i odzwierciedli myślącemu tę myśl, którą on je natchnie” ~ Ernest Holmes

 

Według Gregga Bradena mamy 5 ludzkich zwierciadeł:
  • Zwierciadło Pierwsze: Odbicia chwili obecnej.
  • Zwierciadło Drugie: Odbicia tego, co oceniamy w chwili obecnej.
  • Zwierciadło Trzecie: Odbicia tego, co utraciliśmy, oddaliśmy albo co nam zabrano.
  • Zwierciadło Czwarte: Odbicia naszej Ciemnej Nocy Duszy.
  • Zwierciadło Piąte: Odbicia naszych największych aktów współczucia.     

 

1. Zwierciadło Pierwsze: Odbicia chwili obecnej. 

Wszystko poczynając od gniewu współpracowników po nadużycia zaufania, jest odbiciem naszych najgłębszych przeświadczeń. Wzorce, z którymi się utożsamiamy najsilniej, są często tymi, których nawet nie potrafimy dostrzec w naszym życiu.”

“Jeśli widzimy nasze przekonania, które rozgrywają partie w naszych lustrach, wówczas są one rozgrywane teraz. Z chwilą, gdy zostają rozpoznane, negatywny wzorzec może zostać uzdrowiony za jednym uderzeniem serca! Rozpoznanie tego jest pierwszą wskazówką, dlaczego istnieje. Przeważnie odkrywamy, że nasze negatywne wzorce odzwierciedlone w naszym życiu mają swoje korzenie w jednym z trzech uniwersalnych lęków.

“Sedno naszych “negatywnych” doświadczeń można zredukować do jednego z trzech uniwersalnych lęków (lub ich kombinacji):

• lęku przed porzuceniem,

• niskim poczuciem własnej wartości,

• braku ufności (rozumianej jako poczucia bezpieczeństwa).”

 

2. Zwierciadło Drugie: Odbicia tego, co oceniamy w chwili obecnej.

“Zachęcam cię do zbadania swoich związków z ludźmi, którzy są ci najbliżsi. Następnie uznaj cechy i charakterystyki, które irytują cię niepomiernie i wydają się doprowadzać cię do szału. Z chwilą, gdy to zrobisz, zadaj sobie następujące pytanie: czy ci ludzie ukazują mnie w tym momencie? To bardzo możliwe. Jeśli tak, będziesz to natychmiast wiedział dzięki wyraźnemu uczuciu, że to jest właśnie to. Jednakże jeśli odpowiedź brzmi “nie”, mogą one ujawniać coś jeszcze głębszego i potężniejszego, niż obraz tego, kim jesteś – mogą ukazywać ci odbicie rzeczy, które oceniasz w życiu. Rozpoznanie i po prostu uznanie istnienia tego zwierciadła jest właśnie tym punktem, w którym zaczyna się uzdrowienie twoich osądów.”

“Poprzez sprzeczność naszych przekonań i stylu życia, zamiast ukazać mi to, czym byłem, pokazały mi rzeczy, które osądzam! Te osoby pokazały mi wartości, które budziły we mnie mocne oceny – wartości, które, jak czułem, pogwałciły.”

“Zwierciadła osądu są subtelne, nieuchwytne i być może nie będą mieć sensu dla każdego, kto je sobie uświadomi.” 

 

3. Zwierciadło Trzecie: Odbicia tego, co utraciliśmy, oddaliśmy albo co nam zabrano.

Gdy znajdujemy kogoś, kto posiada właśnie to, co zdradziliśmy, czujemy się dobrze w jego towarzystwie. Komplementarna esencja tej osoby wypełnia naszą wewnętrzną próżnię i sprawia, że czujemy się znowu całością.” 

Gdy odnajdujemy w innych nasze “brakujące” części, czujemy się nieodparcie i potężnie do nich przyciągani. Możemy nawet wierzyć, że “potrzebujemy” ich w naszym życiu, dopóki nie przypomnimy sobie, że to, co nas tak w nich pociąga, wciąż w nas pozostaje… po prostu uśpione. Jeśli mamy świadomość, że wciąż posiadamy te cechy i zalety, możemy zdjąć z nich maskę i włączyć z powrotem do naszego życia. A gdy to uczynimy, nagle odkryjemy, że nie jesteśmy już tak potężnie, magnetycznie i niewytłumaczalnie przyciągani do osoby, która pierwotnie odzwierciedla nam te wartości. Rozpoznanie naszych uczuć wobec innych takimi, jakimi są, a nie takimi, jakimi uczyniło je nasze uwarunkowanie, jest kluczem do trzeciego zwierciadła związku.”

“Gdy spotkasz kogoś w swym życiu, kto wzbudzi w tobie uczucie bliskości, zachęcam cię do zanurzenia się w owej chwili. Dzieje się wówczas coś rzadkiego i cennego dla każdego z nas: właśnie znalazłeś kogoś, kto zachował te części ciebie, których szukałeś. Często jest to obustronne doświadczenie, w którym przyciągasz do siebie drugą osobę z tego samego powodu!”

“Twoje spotkanie może trwać tylko kilka sekund, może najwyżej kilka minut. Ten moment jest dla ciebie okazją, aby poczuć radość i podekscytowanie chwili. To ty, odnajdujący część siebie w drugiej osobie, coś, co już posiadasz, podobnie jak uczucie, jak to jest, gdy jest przebudzone.”

“Zrozumienie, co mówią nam nasze uczucia wobec innych, może stać się najpotężniejszym narzędziem w odkrywaniu naszej największej mocy.”  

 

4. Zwierciadło Czwarte: Odbicia naszej Ciemnej Nocy Duszy.

“Ciemna Noc Duszy jest okresem w twoim życiu, gdy przyciągasz sytuacje, które reprezentują to, co jest twoim największym lękiem.”

“Celem Ciemnej Nocy Duszy jest doświadczenie i uzdrowienie naszych największych lęków.”

 

 5. Zwierciadło Piąte: Odbicia naszych największych aktów współczucia. 

“Jak wiemy, wszyscy jesteśmy swoimi najsurowszymi krytykami. Z tego powodu zwierciadło znane jest jako nasz największy akt współczucia. Dotyczy współczucia dla nas samych – tego, czym jesteśmy i kim się staliśmy. Poprzez to zwierciadło nas samych, jesteśmy proszeni o współczujące pozwolenie na przejawienie się doskonałości, która już istnieje w każdym momencie życia. To prawda niezależnie od tego, jak inni widzą tę chwilę i jak się ona w istocie rozwija. Dopóki nie przywiązujemy wagi – co jest naszym własnym dziełem – do wyniku, każde doświadczenie jest po prostu okazją do wyrażenia siebie…”

“W Boskiej Matrycy to sposób, w jaki siebie odczuwamy – nasze działania, powierzchowność i nasze osiągnięcia – zostaje nam odzwierciedlony jako rzeczywistość w naszym świecie. Mając to na uwadze, najgłębsze uzdrowienie w naszym życiu może stać się również naszym największym aktem współczucia. Jest to dobroć, jaką okazujemy sobie.“   

 

fragmenty z książki “Boska Matryca” Gregg Braden

 

Grażyna A. Adamska

Kwantowa Mentorka

Praktyk Theta Healing, Dwupunktu i nowych technik kwantowych oraz Soul Body Fusion

Konsultant Kronik Akaszy, 

Wielki Mistrz Reiki różnych systemów Reiki, nauczyciel Prosperity.

Autorka, pisarka i blogerka.

SESJE I INICJACJE

SESJE I INICJACJE REIKI

KONTAKT:

Grażyna A. Adamska

SOUL'S TRANSFORMATION LTD
137 County Road
L4 3QF Walton, Liverpool
United Kingdom
Company Number: 10393768
 
kontakt@kwantowa-mentorka.pl
tel. PL +48 660 306 118

Strona stworzona w kreatorze WebWave.