Odmiany reiki usui
16 stycznia 2024

Dlaczego Dwupunkt nie działa?

W swojej pracy z podświadomością zaobserwowałam pewne niejasności, przez które wiele osób wpada w pułapkę niezrozumienia działania Dwupunktu, czy też podobnych metod kwantowych. Postaram się przybliżyć kilka z nich i wyjaśnić wątpliwości.

Czytając o cudownej mocy Dwupunktu; o uzdrowieniach z “nieuleczalnych” chorób, o wyjątkowych zmianach w relacjach, o nagłym i nieoczekiwanym przypływie gotówki; wielu osobom wydaje się, że jest to metoda, która wyzwoli ich z wszelkich problemów i niczym magiczna różdżka zmieni ich życie w bajkę, w ciągu jednej chwili. Uważają, że po jednej sesji znikną ich problemy ze zdrowiem, z relacjami rodzinnymi, z brakiem finansów. Myślą, że Pole Matrycy wszystko za nich załatwi, a oni mogą dalej żyć tak, jak do tej pory.

Otóż nic bardziej mylnego!

 

Prawdą jest, że działanie Dwupunktu ma nieograniczoną moc i działa cuda, pod warunkiem, że my jesteśmy na nie otwarci i gotowi. 

 

A o tym już decydują zapisane w naszej podświadomości wzorce i schematy, w których tkwimy od początku naszego życia.

 

Dlatego, jeśli nie zauważasz “namacalnej” zmiany po sesji Dwupunktu zwróć proszę uwagę na kilka podstawowych rzeczy:

Przede wszystkim zapytaj siebie, co rozumiesz pod pojęciem “odpuścić”. Jest to bowiem kluczowe po wykonanej zmianie w Polu Matrycy, aby odpuścić i żyć w świadomości, że powstały nowe połączenia neuronowe, a podświadomość działa według nowych programów.

Jednak “odpuścić” nie oznacza “nie-działać”!

Doskonale wyjaśnia to Siranus Sven von Staden w swojej książce “Energia Kwantowa”

U wielu klientów po pewnym czasie powraca zaburzenie lub niezadowolenie. Na początku zadawałem sobie pytanie, gdzie tkwi problem i czy może sama metoda nie jest dość dobra. Kiedy jednak pytałem tych ludzi, czy regularnie wykonywali ćwiczenia, słyszałem nieśmiałe zaprzeczenie wraz z całą masą powodów, dla których nie ćwiczyli. Albo po ćwiczeniach nie wzięli swojego życia aktywnie w ręce, lecz działali tak jak wcześniej. W tym miejscu powstaje błędne koło: jeśli chcemy przemiany lub uzdrowienia, ale nic w tym celu nie robimy, wszystkie wysiłki idą na marne. Jeżeli natomiast widzimy te ćwiczenia jako naszą szansę i stajemy się aktywni, zaczynamy kierować własnym życiem jako twórcy, którymi jesteśmy, wtedy nasze życie zmienia się w sposób trwały.” 

 

“Odpuścić” oznacza uwolnić się od oczekiwań, że nastąpią zmiany, które samemu sobie wymyśliłeś czy narzuciłeś. 

To nie ma nic wspólnego z nie-działaniem. Jeśli dokonała się zmiana, musisz działać według nowego programu zakodowanego w polu informacyjnym, inaczej doprowadzisz do samosabotażu.

 

Kolejną istotną sprawą jest fakt, że Twoja podświadomość “trzyma się” danych przekonań, bo czerpiesz z nich “korzyści”. Nie byłoby w tym niczego złego, gdyby nie to, że podświadomość jest neutralna. Oznacza to, że zakodowane informacje nie są podzielone na “dobre” i “złe”. Podświadomość gromadzi je we wspólne zbiory pod względem podobnych emocji, związanych z daną sytuacją. Pamiętaj też, że zawsze działa dla Twojego dobra. Wyszukuje “korzyści” z danego stanu i trzyma się ich bardzo mocno. Dlatego jeśli nie zauważasz zmian w temacie, z którym pracujesz, warto przyjrzeć się temu, co daje Tobie właśnie to doświadczenie. (więcej o tym, jak funkcjonuje umysł podświadomy znajdziesz w artykule: Świadomość kontra podświadomość)

 

Zobacz jak może to wyglądać w przypadku choroby:

Vianna: Nad czym chciałbyś popracować?

Klient: Chcę wyzdrowieć. Mam dość choroby. Chcę, żeby rak zniknął.

V: Dlaczego chorujesz?

K: Nie wiem. Po prostu chcę wyzdrowieć.

V: Ale gdybyś wiedział, dlaczego zachorowałeś, jaka byłaby odpowiedź?

K: Nie wiem!

V: Jaka była najlepsza rzecz, która przytrafiła ci się od momentu, w którym zachorowałeś?

K: Nic dobrego z tego nie wynikło. Tylko cierpienie.

V: Ale gdyby wynikło z tego coś dobrego, co to by było?

K: No poprawiły się stosunki między członkami rodziny. Matka do mnie dzwoni i mogłem porozmawiać z ojcem. Wcześniej nie rozmawiałem  z nim przez 15 lat. Przypuszczam, że można powiedzieć, że poprawiły się nasze stosunki. To jest najlepsza rzecz, która przytrafiła mi się od momentu, w którym zachorowałem.

V: Czy gdybyś wyzdrowiał, twoje stosunki z rodzicami wciąż byłyby równie dobre?

K: No nie, jestem pewien, że wszystko byłoby po staremu.

V: Tak więc tak naprawdę, choroba ci służy.

K: Nie… no może tak, przynajmniej jeśli chodzi o stosunki z moimi rodzicami.(…)

V: A jaka najgorsza rzecz stanie się , jeśli wyzdrowiejesz?

K: Będę musiał wrócić do pracy, a jestem bezrobotny. Nie mam pieniędzy i nie mogę o siebie zadbać. Teraz dostaję zadatek.

Fragment pochodzi z książki Vianny Stibal “Theta Healing dla zaawansowanych”

 

Bardzo często w podświadomości są zakodowane programy, przekonania i szereg wzorców, które blokują doświadczanie zmian. Twoja podświadomość może nie znać niektórych pojęć tj. uzdrowienie, cuda, działanie, natychmiastowe uzdrawianie. 

 

Możesz mieć zakodowane, że tylko lekarz jest w stanie Ciebie wyleczyć.

Dlatego też, nigdy samodzielnie nie podejmuj decyzji o rezygnacji z leczenia metodami tradycyjnymi na rzecz metod niekonwencjonalnych! 

Lekarz sam zadecyduje o przerwaniu leczenia, gdy zauważy, że następuje poprawa. 

 

Aby sprawdzić, które przekonania ograniczają zmiany w Twoim życiu, wykonaj prosty test ciała/test mięśniowy (czytaj → Jak wykonać test ciała/test mięśniowy?)  dla następujących stwierdzeń:

 • Wiem, co oznacza działanie.
 • Wiem, że można działać.
 • Wiem, co to znaczy być natychmiastowo uzdrowionym.
 • Wiem, co to znaczy uzdrowić siebie.
 • Wiem, co to oznacza doświadczyć cudu uzdrowienia na sobie.
 • Wiem, że jest możliwe natychmiastowe uzdrowienie.
 • Jestem szczęśliwy.
 • Jestem zdrowy.
 • Jestem silny.
 • Lubię samego siebie.
 • Wszystko jest w porządku.
 • Rozumiem jakie to odczucie uzdrawiać siebie.
 • Wierzę w samego siebie.  
 • Wierzę w cuda.
 • Doświadczam cudów w swoim życiu.
 • Uzdrowić mnie może tylko lekarz/doktor/chirurg.  
 • Znam definicję zdrowia/samouzdrawiania.
 • Wiem, co to znaczy być zdrowym.

Dodaj też stwierdzenia, które same nasuwają się Tobie do głowy, a będziesz wiedzieć co sabotuje Twoje uwolnienie się od starych wzorców.

 

Pragnę również zwrócić uwagę, że rolą każdego praktyka metod kwantowych jest bycie obserwatorem zmian w Polu Matrycy, a to, co zaczyna się dziać w Twoim życiu i czy to dostrzegasz, czy też nie, zależy już wyłącznie od Ciebie, od Twojej otwartości na zmiany oraz od tego, czy jesteś gotowy przejąć całkowitą odpowiedzialność za to, co dzieje się w Twoim życiu.

 

Jeśli podchodzisz do sesji z przekonaniem, że i tak nic się nie zmieni, że to i tak nie podziała. To masz rację, dokładnie tak będzie! Twoja podświadomość o to doskonale zadba. 

Jeśli od początku czujesz opór i podchodzisz z ironią do tego typu metod, to sobie odpuść “testowanie”.  Dopóki Twój umysł będzie ukierunkowany na dostrzeganie tylko braków, tylko tego, co nie działa, dopóty nie zauważysz żadnych zmian w swoim życiu.  W momencie, gdy odpuszczasz ego i “wiem lepiej“, dopiero wtedy jesteś w stanie doświadczać cudów.

 

Każda metoda kwantowa jest genialna w swoim działaniu, ale nie każdy jest otwarty i gotowy na odpuszczenie oczekiwań, kontroli czy też oporu, aby te zmiany dostrzec czy też ich doświadczać. Najważniejsze są wewnętrzne głębokie pragnienie i determinacja w działaniu do przejęcia całkowitej odpowiedzialności za swoje życie.

 

 

Obejrzyj video i zobacz, jakie jeszcze błędne przekonania mogą blokować zmiany w Twoim życiu.

 

Chcesz nauczyć się Dwupunktu?

Zapraszam na kurs online: Dwupunkt - krok po kroku.

>>KLIKNIJ I DOŁĄCZ<<

Grażyna A. Adamska

Kwantowa Mentorka

Praktyk Theta Healing, Dwupunktu i nowych technik kwantowych oraz Soul Body Fusion

Konsultant Kronik Akaszy, 

Wielki Mistrz Reiki różnych systemów Reiki, nauczyciel Prosperity.

Autorka, pisarka i blogerka.

SESJE I INICJACJE

SESJE I INICJACJE REIKI

KONTAKT:

Grażyna A. Adamska

SOUL'S TRANSFORMATION LTD
137 County Road
L4 3QF Walton, Liverpool
United Kingdom
Company Number: 10393768
 
kontakt@kwantowa-mentorka.pl
tel. PL +48 660 306 118

Strona stworzona w kreatorze WebWave.