13 lutego 2024

Bądź optymistą!

„Nie bądź zaskoczony, wstrząśnięty czy rozczarowany, kiedy coś Ci się nie uda. Czasem zawodzą nawet najlepiej przygotowane plany. Zamiast tego lepiej oczekiwać, że rozczarowania i niepowodzenia będą częścią Twojego życia. Weź głęboki oddech, pozbieraj się i idź dalej przed siebie.” Brian Tracy

 

Jedną z najważniejszych cech, jakiej potrzebujesz, żeby wytrwale dotrwać do realizacji celu i odnieść niepodważalny sukces, jest optymizm.Optymizm, czyli nieograniczona ufność we własne siły i wiara w ostateczny sukces. Dzięki stałej kontroli i dyscypliny swojego sposobu myślenia, nawet wtedy, gdy coś nie idzie po twojej myśli, to fundament podtrzymujący optymizm.

Nie wolno ci się nad sobą litować.

Pamiętaj, nie jesteś ofiarą!

Jesteś dorosłym człowiekiem, który w pełni odpowiada za kreowanie swojego życia. Wszystko, co robisz dzieje się, bo sam się na to zdecydowałeś. Ceną sukcesu są również niepowodzenia. One są jego częścią. Jednak stanowią zaledwie ograniczniki prędkości na drodze do powodzenia. Równie ważna jest twoja postawa wobec innych.

Nie wiń nikogo, ani nie szukaj wymówek.

Kiedy narzekasz albo zrzucasz winę na kogoś innego, wchodzisz w bardzo niskie wibracje i kodujesz siebie, jako osobę małostkowa i bez znaczenia. W rezultacie taka postawa odbiera ci osobistą siłę i wewnętrzną energię twórczą. Zawsze, gdy posuwasz się do krytyki lub narzekania, ograniczasz swoja zdolność skutecznego rozwiązywania danej sytuacji. Twoja energia osłabia się i przestajesz być otwarty na możliwości rozwiązań.

 

Przyjmij, że wszelkie niepowodzenia można zmienić z korzyścią dla sytuacji. Zaakceptuj je i przejmij pełną odpowiedzialność, za to co się wydarzyło.

Powiedz: „To ja za to odpowiadam” i zastanów się, dlaczego tak się stało.

Nie próbuj zrzucać winy na innych.

Nie tłumacz się.

 

Postanów, że będziesz koncentrował się na szukaniu rozwiązania i na tym, co można zrobić od razu, a nie na tym, co się stało, i na rozpamiętywaniu, kto jest winny. Napoleon Hill powiedział „W każdym problemie lub w każdej przeszkodzie tkwi ziarno równie dużej lub większej szansy bądź korzyści. Musisz je tylko znaleźć.” Dlatego naucz się przekierowywać swoją uwagę zadając sobie dwa pytania:

Co zrobiłem dobrze?

Co zrobiłbym inaczej?

W ten sposób twój umysł automatycznie zostanie przestawiony na szukanie rozwiązań. Myśl w kategoriach działań, które można podjąć, żeby rozwiązać sytuacje. Uwolnij się od myśli, co się nie udało i kogo trzeba obarczyć odpowiedzialnością. Chcąc zachować optymizm, musisz w każdej sytuacji znajdować to, co dobre. A gdy wyrobisz w sobie tę umiejętność, w każdej porażce i w każdym niepowodzeniu, znajdziesz jakąś wartościową lekcje dla siebie, która została ci dana jako pomoc w odniesieniu większych sukcesów w przyszłości.

Różnica między sukcesami a porażkami jest prosta: nieudacznicy litują się nad sobą, kiedy coś pójdzie nie tak, podczas gdy ludzie sukcesu wyciągają z sytuacji wartościowe wnioski, które pomogą im później w przyszłości.

Dlatego ”jeżeli z góry postanowisz, że nigdy się nie poddasz, Twój sukces jest już w zasadzie pewny. W ostatecznym rozrachunku nic – poza Tobą – cię nie powstrzyma.” Brian Tracy

 

Ćwiczenie:

Ustal, jaki jest twój najważniejszy cel w życiu – gdybyś go osiągnął, miałby on najbardziej pozytywny wpływ na całe twoje życie.

Podejmij decyzję, że wyznaczysz sobie i zrealizujesz jeden ważny cel, przezwyciężając przy tym nieuchronne trudności, problemy i niepowodzenia, że będziesz pracował, aż ci się uda. Powtarzaj ten proces raz po raz, aż wytrwałość wejdzie Ci w nawyk.

Grażyna A. Adamska

Kwantowa Mentorka

Praktyk Theta Healing, Dwupunktu i nowych technik kwantowych oraz Soul Body Fusion

Konsultant Kronik Akaszy, 

Wielki Mistrz Reiki różnych systemów Reiki, nauczyciel Prosperity.

Autorka, pisarka i blogerka.

SESJE I INICJACJE

SESJE I INICJACJE REIKI

KONTAKT:

Grażyna A. Adamska

SOUL'S TRANSFORMATION LTD
137 County Road
L4 3QF Walton, Liverpool
United Kingdom
Company Number: 10393768
 
kontakt@kwantowa-mentorka.pl
tel. PL +48 660 306 118

Strona stworzona w kreatorze WebWave.